16.07.2012

Bezmyślność.Tytuł prosty w przeciwieństwie do jego znaczenia. Co prawda spotykana wszędzie, bywa słabsza i bywa większa. Ale co powstanie, gdy połączysz bezmyślność z agresją?
Dopiero minęło dwa tygodnie wakacji. Siedzisz w szkole, w pracy, uczysz się, nie wiesz po co, a może i wiesz. Czekasz na wakacje, już wyobrażasz sobie morze, góry, zabawy z przyjaciółmi. A rzeczywistość zazwyczaj bywa jaka? Siedzisz w domu i nic nie robisz. A teraz przekształćmy to w życie psa.
Siedzisz w domu, uczą cię sztuczek, zastanawiasz się po co ci udawanie zdechłego psa. Czekasz na tak zwane wakacje. Wyobrażasz sobie kąpiele w morzu, wycieczki, spotkania z innymi psami. Cudowne ! A jednak okazuje się że siedzisz w domu, bo nikomu się nigdzie nie chce iść. Takie samo życie prawda?
A jednak nie. Wiesz jaka rzecz jest inna?
Zdarza się taki nieumyślny człowiek, co wyjedzie, zostawi psa na pastwę losu, z przypiętą smyczą, która zahacza o wystające krzewy i przydusza psa. Ten zaczyna kuleć, w wyniku wypadku, robi się chudszy, a razem z tym słabszy, gdyż nie ma co jeść. Czasami uda się mu znaleźć tymczasowego właściciela, albo chociaż dostać się do schroniska. Ty w tym czasie bawisz się, szalejesz, nie myślisz o tym w jakiej sytuacji zostawiłeś swojego podopiecznego.


I po co ja to piszę? Przecież to wszędzie jest, każdy o tym wie. Też tak sądziłam. Do dzisiaj.
Normalnie traktowałam takie sytuacje, że zostawiają psa i wyjeżdżają, jak co wakacje. Ale gdy człowiek...Gdy człowiek sam zauważy coś takiego, zechce pomóc, od razu zmienia do tego nastawienie...
Domyślacie się o co chodzi? Może mam wytłumaczyć?
Przez tydzień, biegał koło nas wychudzony, kulawy, pies w typie owczarka. Widać, że mieszkał w tych okolicach, nigdzie indziej się nie kręcił. Dzwonili po schronisko, nie złapali, nie znaleźli. Ze smyczą przyczepioną do obroży plątał się tu i tam.
I nadeszło zbawienie, a może i koszmar. Nie ma to jak wyjść z psem, nie wiedzieć czego się przestraszył i nagle zobaczyć z pozoru wielkiego psa leżącego za kawałkiem betonu. Biegiem do domu, po wodę, po coś do jedzenia. Nie byłam jedyna, w tym czasie przyszedł pan z bloku naprzeciwko. Pies uciekł po chwili, wystraszył się. Tata zadzwonił po schronisko, po chwili, dłuższej chwili przyjechali. Szukali, ja łaziłam za nimi jak głupia, szukałam psa, szukam auta - nie ma. Odjechali? Może znaleźli? Jest! Auto na łące! Gazem w tamtą stronę! Wylatuje zza rogu facet i mówi że pies biegnie w drugą stronę. Wsiadł do auta i  z piskiem opon odjechał. To ja biegnę tam. Po chwili znowu się wraca. Postanowiłam już poczekać w jednym miejscu. Gościu tak szybko jeździł, że o mało sam wypadku nie spowodował. Ale udało się, złapali go . Ciężkie próby, agresja psa, bezmyślność ludzi, pomoc przechodniów - udało się! Przynajmniej nie będzie musiał spać w kawałkach śmieci...Tak na marginesie to ostatnio odkryłam, że mój pies pokochał muzykę.
Nienawidzi Alexandry Stan, ale ubóstwia Chrisa Browna, oraz piosenkę Summer Paradise ;]
5 komentarzy:

 1. Twoja notatka to sama prawda. Człowiek i zwierzę wyobrażają sobie wakacje jako super okres szaleństw, zabawy. A co? Jest tak jak zwykle czyli nudno, leniwie i tyle. Ja marzę o wakacjach, ale nie wiem czy dojdą one do skutku. W pobliżu nie ma za bardzo jakichś rzek itp.. Ale ok. 40 km odemnie płynie rzeka Bug, być może pojedziemy tam na kilka dni, oczywiście z psem ;)
  Tobie życzę udanych wakacji z Rufusem!
  Co do muzyki, Lucky również lubi słuchać muzyki. Haha polubił ostatnio Katy Perry ;p A o serialu " Na dobre i na złe " to już nie wspomnę, ogląda jak szalony ze mną. Znaczy oglądał jak były nowe odcinki ! To był jedyny serial którego Lucky tak uwielbiał, nawet szczekał do mnie co piątek żebym poszła, włączyłam TiVi i oglądała. Nie wiem jak to możliwe, ale takie niespodzianki są ukochane!
  Pozdrawiam Weronika&Lucky

  OdpowiedzUsuń
 2. Dobrze, że pieska w końcu złapali. Lepiej będzie miał w schronisku, niż " pod chmurką". Pozdrowienia, sznaucer-klara.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Zgadzam się w 100 %. Może dla psów których właściciele kochają, szanują itd. to najlpeszy czas aby się wyszaleć. Ale trzeba wiedzieć, że właśnie w wakacje ludzie porzucają najwięcej psów. A szkoda bo to też stworzenie które czuje, tak jak my.
  Przykład :

  Gdy zaginęła Madzia z Sosnowca każdy mówił tylko o tym. Czemu ? Była mała i była człowiekiem.
  A teraz jeśli zaginął pies, nikt się tym nie przejmuje ? Bo to tylko pies. I to jest ogromny błąd. Czasami wstydzę się, że jestem człowiekiem.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nienawidzę bezmyślności ludzi ;/
  Skoro biorą odpowiedzialność za żywe stworzenie to niech chociaż się nim zajmą a nie...
  Jakby nie mogli oddać tego pieska do hotelu, znajomych na czas wyjazdu albo zabrać go ze sobą..
  Ech ta ludzka logika :/
  A Rufus jest prześliczny, tylko kiziać go i miziać :D
  Mój z tym uwielbieniem ma podobnie, ale do piłkarzy :)
  Pozdrawiamy :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Dobrze napisane.Ja to chętnie udusiłabym takich bezmyślnych ludzi.Mieszkam nad morzem , a tu kilka razy dziennie wyrzucają psy.W sumie już się przyzwyczaiłam , nie płaczę za każdym razem.Ale tacy ludzie nie zasługują na żadne zwierzę ! Rufus jest mega , mega fajny :)

  OdpowiedzUsuń